# Banda rzecze

To samo co w innych mediach, ale lepiej i mądrzej.

Masoneria kontratakuje

4 Komentarze

zło_heretycy_i_inni_przeklęci

Europejska masoneria przekłada ideały laickie nad istniejące podziały wewnętrzne oraz szykuje się do walki o rozdział Kościoła od państwa informuje belgijski dziennik „Le Soir”.

Ze względu na rosnące znaczenie „lobby religijnych” w Unii Europejskiej oraz ich wpływ na pracę Parlamentu Europejskiego loże masońskie zostały poniekąd zmuszone do szerszej współpracy i częściowej rezygnacji z „tajności” działania.  Jak widać nic nie jednoczy tak bardzo jak wspólny wróg lub zagrożenie, podzielone europejskie loże w obliczu  rosnących wpływów chadeckich przedstawicieli Parlamentu Europejskiego znajdują wspólny język i pole działania.

„Trzeba, aby różne obrządki masońskie wzięły się do polityki w dobrym tego słowa znaczeniu (…) informowały o laickości i ogłaszały swoją niezgodę na taką czy inną decyzję rządową albo europejską” – podaje w wywiadzie były wielki mistrz Wielkiego Wschodu Francji Jean-Michel Quillardet. Ponadto deklaruje nadzieje powstania w niedalekiej przyszłości przedstawicielstwa masonerii oraz ruchów wolnomyślicielskich w Brukseli. Jedyne co może tutaj stanąć na drodze jest brak dostępu do środków finansowych na miarę takich jakimi dysponuje Kościół.

Czas pokaże czy cyrkiel i węgielnica znajdą swoje miejsce przy Parlamencie Europejskim oraz przy kształtowaniu polityki przyszłości

powered by Dalajlama

Written by Banda

2010/02/19 @ 8:41 pm

Komentarze 4

Subscribe to comments with RSS.

 1. Ech, żeby ta masoneria też w naszym kraju działała… przydałoby się sprowadzić kler do pionu, bo sobie za bardzo fika i za mocno wtrąca się do państwa.
  Teraz znowu rusza się temat in-vitro. Pewnie znowu „obrońcy życia” zewrą szeregi, aby odebrać prawo do potomstwa parom, które mają kłopot z normalnym zapłodnieniem. Tłumaczenie? Bo niszczy się zarodki. Tylko jakim sposobem ma cierpieć coś, co nie ma nawet ZALĄŻKA układu nerwowego? Dlaczego ludzie, którzy potrafią jedynie rzucać frazesami z jakiejś księgi, którą z bliżej nieokreślonych powodów uznają za źródło prawd wszelakich, uzurpują sobie prawo do decydowania o cudzych gametach i ich losie? I jakie niby pojęcie o biologii i prokreacji mogą mieć takie osoby, że wtrącają się w sprawy, o których mówią jedynie przy pomocy dogmatów? Kler do kościołów, a nie do debat o sprawach państwowych! Tam sobie urabiajcie owieczki, by nie robiły tego, czego sobie nie życzycie. Ustawy zostawcie państwu. Według Konstytucji neutralnemu światopoglądowo.

  Dario

  2010/02/20 at 7:03 pm

 2. To niszczy całą magię związaną z tematem. Koniec spisków, koniec cudacznych teorii. Chociaż… zawsze możemy uznać, że to kolejny krok w stronę przejęcia władzy na świecie.

  Yamo

  2010/02/21 at 11:33 am

 3. Zgadzam się z Dario. Nie wszyscy są wierzący, więc kościół powinien się odpimpać od takich tematów. Jak ktoś praktykuje, to sam powinien podejmować takie decyzje, a nie narzucać wszystkim swoje zdanie.

  Katarzyna

  2010/02/22 at 2:15 pm

 4. Spojrzałbym na temat nawet od drugiej strony – mieszanie się Kościoła do władzy wyszło na złe… kościołowi. To, że władzy to tak swoją drogą, ale, do cholery, od kiedy powołanie oznacza robienie kariery? Niestety od 325 roku ma to miejsce i dopiero teraz usiłuje się realnie zmienić. Szkoda tylko, że kosciół nalezy podzielić na działania powszechne i instytucję oraz na ludzi prawdziwie wierzących i przy tym myślących.
  Tematu in itro nie komentuję, gdyż się nie zagłebiałem.

  Heretyk8

  2010/11/13 at 12:06 pm


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: